środa, 21 grudnia 2011

Zielonych Świąt !!!

Święta tuż tuż tuż tuż.... Prezenty spakowane? Dom wysprzątany? Kolendy przypomniane?
Wszyscy gotowi? Można zaczynać :)
Aby przeżyć te Święta w spokoju nie tylko fizycznym ale też duchowym przypominamy kilka zasad:
1. Prezent cieszy tylko wtedy, gdy jest podarowany prosto z serca, a nie prosto z reklamy telewizyjnej.
2. Te rzeczy, które kupimy na Święta będą wspierać budżet tego, od kogo je kupiliśmy, zastanówmy się czy lepiej wspierać lokalny/regionalny biznes czy wielkie korporacje.
3. Najładniej pachnie i jest najbardziej przyjazna środowisku choinka z korzeniami, zasadzona w donicy, po Świętach można ją posadzić w ogrodzie lub na balkonie :)
4. Najlepiej smakują potrawy przyrządzone z produktów najmniej przetworzonych, są one także najzdrowsze, pamiętajmy o czytaniu składu gotowych produktów, najlepsze i najzdrowsze świąteczne potrawy przygotowuje się samemu!
5. Gdy już rozpakujemy prezenty wyrzućmy zbędne papiery i torby do odpowiednich pojemników (papier do papieru, plastik do plastiku), Święta należą do tych dni, w czasie których wytwarzamy najwięcej odpadów, pomyślmy o ponownym wykorzystaniu opakowań lub o ich selektywnej zbiórce, odpady można przecież ponownie przetworzyć!
6. Nadmiar potraw świątecznych możemy zamrozić lub obdarować nimi osoby potrzebujące, sąsiadów, rozejrzyjmy się wokoło, nie wyrzucajmy jedzenia, gdy ktoś go potrzebuje!
7. Po obfitej uczcie wyjdźmy na spacer, w końcu będziemy mieć więcej czasu, aby zobaczyć rzeczy, których na co dzień nie dostrzegamy.
8. Zamiast leżeć przed telewizorem pobawmy się z dziećmi oraz ze swoimi zwierzakami :)

Zielonych Świąt!!!!

1 komentarz: