niedziela, 18 grudnia 2011

Termin ważności twojej drukarki jest z góry zaplanowany...
Naprawdę warto poświęcić te 53 minuty aby dowiedzieć się szokującej prawdy na temat tego, co kupujemy!
Okazuje się, że jeszcze przed rokiem 1900 produkowano żarówki, które mogły świecić ponad 100 lat, dziś średni czas żywotności żarówki jest z góry zaplanowany przez producenta jest to 1000 h. Podobnie jest z drukarkami, które mają wbudowane chipy, które blokują urządzenie po określonym z góry czasie przydatności do korzystania. Dlaczego?
Dlatego, że producentom po prostu nie opłaca się żywotność produktów. Chcą, by konsument kupił produkt, produkt się zepsuł i konsument kupił kolejny produkt. 
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w ten sposób powstają ogromne ilości śmieci, które nie są nikomu potrzebne i są one wywożone do krajów rozwijających się! Pionierem takich akcji jest m.in. Apple, który na dodatek stara się kreować swój wizerunek firmy przyjaznej środowisku! 
Wiedząc więcej, mamy świadomość, że żyjemy w świecie, gdzie nie szanuje się ludzi, nie szanuje się środowiska, a my żyjemy pod dyktando wielkich korporacji... 
Pozostaje jedno pytanie: jak długo starczy nam miejsca na Ziemi do składowania odpadów i jak długo wytrzymamy w skażonym środowisku..
Na szczęście istnieją ludzie i firmy, które sprzeciwiają się temu, chcą produkować rzeczy, które będzie można ponownie wykorzystać i wprowadzić zamknięty obieg ich użytkowania, tak jak robi to natura, w której nic się nie marnuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz