sobota, 26 listopada 2011

Obchody Tygodnia Żywności Ekologicznej w Białymstoku!

Akcja czynnego udziału w Tygodniu Żywności Ekologicznej odbędzie się także w Białymstoku podczas spotkania kulinarnego pod kierunkiem Edyty Żuk - Kempy z Eko Quchni.4 grudnia 2011 r. w kawiarni Labalbal spotkają się wszyscy, którzy chcą spróbować ekologicznej i zdrowej kuchni oraz porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat eko-życia.
Wejściówki na wydarzenie będą dostępne od 1 grudnia w kawiarni Labalbal, koszt wejściówki to 15 zł.


Cały program obchodów Tygodnia Żywności Ekologicznej znajduje się pod linkiem:

Przypominamy:
„Spożywając żywność ekologiczną ratujemy środowisko naturalne oraz dbamy o zdrowie swoje  i rodziny. Dobra żywność, to żywność ekologiczna: jak najmniej przetworzona, bez sztucznych substancji i organizmów modyfikowanych genetycznie, wyprodukowana w sposób nie zatruwający gleby, wody i powietrza. 
Produkty ekologiczne zawierają przeciętnie więcej witamin, makro i mikroelementów oraz przeciwutleniaczy niż żywność produkowana metodami przemysłowymi.  W rolnictwie ekologicznym nie stosuje się nawozów sztucznych i sztucznych środków ochrony roślin. Procesy produkcji i dystrybucji poddane są ścisłej kontroli przez jednostki certyfikujące. Bądź Eko! Wybierz żywność bez sztucznych dodatków i poleć ją swoim znajomym.

Im więcej osób będzie kupować produkty ekologiczne, tym niższe będą ich ceny, poprawiać się będzie zdrowie społeczeństwa i stan środowiska.
Zrób to dla przyszłych pokoleń, dla swoich klientów, rodziny, przyjaciół i znajomych! 
Koncerny wydają na reklamę miliardy, my tworzymy eko-łańcuszek! Przekaż ten Apel dalej – swoim klientom, bliskim, przyjaciołom lub znajomym! ” (Każdy ma prawo kopiować i rozpowszechniać powyższy tekst).
Zapraszamy do udziału w akcji!!!

3 komentarze:

 1. żywność ekologiczna jest trochę droższa, za to pewna i zdrowa. Kupuję przez internet z dostawą do domu i polecam www.ekokup.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. robię też u nich zakupy, Pani Ela jest bardzo sympatyczna i zawsze pomocna w zakupach. Wię c polecam ich z całego serca.
   Monika

   Usuń
 2. Ja też kupowałam w sklepie ekokup.pl, ale ostatnio trafiłam na sklep www.ekosmakosz.pl, wydaje mi się że mają trochę większy asortyment i ceny. Mają świetny wybór soków ekologicznych (np. Maurera) Obecnie kupuję w tych dwóch sklepach.

  OdpowiedzUsuń