piątek, 18 listopada 2011

Kiedy nauka spotyka się z naturą...

...powstają organiczne kosmetyki :)
Wzbogaciliśmy ofertę naszego sklepu internetowego o kolejne pozycje z listy kosmetyków ekologicznych z dwóch firm: Absolute ORGANIC i Born to Bio.Wszystkie kosmetyki posiadają certyfikat ekologiczny Ecocert.
Co wyróżnia linie kosmetyków organicznych od kosmetyków konwencjonalnych?


1. Po pierwsze oleje:
W kosmetykach organicznych używa się olejów roślinnych, tłoczonych na zimno, nierafinowanych. Daje to czysty surowiec o dużej wartości biologicznej, z dużą zawartością cząsteczek budulcowych, podobnych do tych znajdujących się w skórze ludzkiej, przez co są łatwo przyswajalne.
W kosmetykach konwencjonalnych stosuje się oleje syntetyczne, pochodzenia petrochemicznego. Pokrywają one skórę filtrem, przez co zaburzają jej funkcję. Hamują wymianę gazową i metaboliczną, co sprawia, że składniki aktywne zawarte w kosmetyku są trudno dostępne dla skóry.


2. Po drugie emulgatory:
Kosmetyki ekologiczne zawierają emulgatory pochodzenia roślinnego.
W kosmetykach konwencjonalnych stosują dużo tańsze emulgatory PEG (glikol polietylenowy, Poliethylene Glycol). Sprawiają one, że skóra jest bardziej przepuszczalna dla toksycznych związków znajdujących się w otoczeniu.

3. Kolejne, substancje zapachowe:
Kosmetyki organiczne zawierają tylko olejki eteryczne pochodzenia naturalnego.
Producenci kosmetyków konwencjonalnych nie musza wymieniać całej listy zastosowanych przez nich substancji pod lakonicznymi nazwami "parfum" i "fragrance". Właśnie pod tymi nazwami ukryta jest cała masa alergenów.


4. Konserwanty:
Kosmetyki organiczne konserwuje się w sposób naturalny, poprzez użycie olejków eterycznych, witamin, alkoholu roślinnego, utrzymania odpowiedniego pH kosmetyku.
Kosmetyki konwencjonalne zawierają najczęściej konserwanty syntetyczne, oficjalnie uznane za bezpieczne, ale budzące niepokój u całej rzeszy naukowców. Badają oni ich związki pomiędzy wywoływaniem stanów zapalnych skóry, wpływem na gospodarkę hormonalną organizmu czy występowaniem nowotworów.


5. Substancje myjące (środki powierzchniowo czynne):
Za pienienie się organicznego szamponu czy żelu do kąpieli odpowiedzialne są detergenty roślinne, najczęściej bazujące na oleju kokosowym.


W konwencjonalnych kosmetykach za obfitą pianę odpowiedzialne są detergenty syntetyczne: Sodium Lauryl (lub Laureth) Sulfate - SLS i SLES. Ich cechą jest niska cena i łatwość pozyskiwania. Przypisuje się im jednak wiele działań ubocznych - przesuszenie skóry, zaburzenia wydzielania łoju, podrażnienie skóry.

6. Substancje czynne:
W kosmetykach organicznych znajdują się roślinne substancje czynne, nieprzetworzone, wolne od zanieczyszczeń.
W kosmetykach konwencjonalnych składniki aktywne są syntetyczne. Otrzymywane w dużych ilościach, ale pozbawione naturalnej witalności.


Certyfikacja produktów z linii Born to Bio oraz Absolute ORGANIC daje nam możliwość skorzystania z tylko naturalnych składników, pochodzenia roślinnego, odżywienia naszej skóry i uwolnienia jej od wszechobecnej sztuczności.
Kosmetyki organiczne polecamy każdemu, szczególnie dzieciom oraz mamom.
Natura broni się sama :)

Zapraszamy: http://biodystrybucja.100sklepow.pl/

1 komentarz:

  1. Syntetyczne olejki eteryczne - to jakaś kpina. Dlaczego? Niby pachną,owszem. Jeżeli jednak ktoś próbował skomponować olejek do masażu na bazie tychże związków, a raczej już to zrobił z chwilowego braku naturalnych... Powiem krótko: ŻE-NA-DA.
    Doskonały pomysł na firmę, choć szczerze mówiąc zastanawiam się jak się sprawdzi w naszych polskich realiach. Świadomość wprawdzie wzrasta w społeczeństwie, z tego co zauważam to niestety nie idzie to w parze z działaniami. Może jeszcze nie - miejmy nadzieję.

    OdpowiedzUsuń