poniedziałek, 31 października 2011

Czyste środowisko - jedna z gwarancji długiego życia

Jak podają badania przeprowadzone przez antropologów z Zakładu Antropologii PAN we Wrocławiu największe szanse na najdłuższe życie mają kobiety - mężatki z wyższym wykształceniem mieszkające na wsi, najlepiej podkarpackiej, małopolskiej lub podlaskiej.


Panowie wypadają nieco gorzej, twierdzi się, że mężczyźni urodzeni w 2009 r przeżyją o 8 lat mniej niż kobiety :/

Opieka medyczna w zakresie ciąży i porodu spowodowała, że kobiety w pełni mogą wykorzystać swoją przewagę genetyczną dłuższego życia.
Dodatkowy wpływ ma wykształcenie i środowisko życia. Osoby z wyższym wykształceniem są zazwyczaj bardziej świadome zdrowego trybu życia i częściej wybierają aktywność fizyczną, zdrowe jedzenie, od osób z niższym wykształceniem.
Duży wpływ na nasze życie ma środowisko, jak się okazało, najlepsze jest oczywiście życie na polskiej wsi, gdzie uwolnimy się od wszechobecnego hałasu, spalin, tłoku, stresów.
Tak więc, niewątpliwie, naukowcy są za zdrowym trybem życia i poszerzaniem swoich horyzontów naukowych.

Im więcej wiemy na temat zdrowego trybu życia i im częściej wybieramy zdrowe alternatywy tym większe mamy szanse na długowieczność!


Nauka stoi za ekologią i ochroną środowiska, za zdrowymi wyborami i przyjaznym trybem życia :)
Wyniki badań mówią same za siebie, warto inwestować w zdrowie i zdrowe środowisko!

Drogie kobiety, nie pozostaje nam nic innego jak wieść życie po studiach u boku ukochanego mężczyzny na wsi, wśród lasów i pól, najlepiej podlaskich ;)


źródło: http://www.tvp.pl/wiedza/aktualnosci/kto-w-polsce-zyje-najdluzej-mieszkajace-na-wsi-mezatki-po-studiach/5527387

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz