piątek, 16 września 2011

Z wizytą w zakładzie produkującym naczynia z otrąb

Musimy przyznać - wczorajsza wizyta (15.09.2011) w zakładzie produkcyjnym u p. Jerzego Wysockiego w Zambrowie wzbudziła w nas wiele emocji :) Co najważniejsze Pan Wysocki okazał się takim samym fanem ochrony środowiska i zdrowej żywności jak i my :)
Zobaczyliśmy na własne oczy jak powstają talerzyki i miseczki z otrąb pszennych. Największym zaskoczeniem był fakt, że produkcja naczyń nie wymaga dodatku żadnych substancji klejących, utrwalających, itp. Wychodzące z urządzenia naczynia są całkowicie naturalne! Poza tym pachną przecudnie, zarumienioną skórką chleba :)
Nasza propozycja podania
talerzyków i misek  z otrąb :)
Są grube, sztywne, nie nagrzewają się tak szybko jak plastikowe giętkie talerze. Nadają się doskonale na wszelkie imprezy, szkolenia, konferencje, jako naczynia do restauracji, na wesela tradycyjne, itp., itd. Idealnie komponują się w przestrzeń zastawionego stołu, wyglądają bardzo elegancko i niecodziennie :)
Talerze z otrąb pszennych to coś pomiędzy naczyniami jednorazowymi a naczyniami uniwersalnymi, posiadają cechy jednorazowości i pięknego wyglądu wraz ze sztywnością wykonania. Odpadają przy nich plastikowe naczynia, gdyż te otrębowe są grube i twarde, a nie giętkie i nagrzewające się jak plastiki!
A co najważniejsze, są zdrowe, bez dodatku substancji chemicznych, biodegradowalne, można je wyrzucić i mieć pewność że się szybko rozłożą, poza tym wersja dla leniwych - po posiłkach nie musimy ich zmywać, wystarczy wyrzucić i mieć czyste sumienie lub dać psu do schrupania (fot. poniżej) :)
Dla odważnych proponujemy je zjeść, chociaż złożone są z czystego błonnika nie są super smaczne, i raczej trudne do strawienia, aczkolwiek wiadomo - błonnik to samo zdrowie :)
Zapach naczyń z otrębów nawet Rudemu
przypadł do gustu,
dostał od nas swój zestaw naczyń :)
Wyjechaliśmy z Zambrowa z głową pełną pomysłów i wielkim zadowoleniem, oraz oczywiście z talerzykami i miseczkami otrębowymi :)
Polecamy - z czystym sercem i w trosce o czyste środowisko :)
Wkrótce poznacie opinie PZH i COBRO nt. opakowań z otrąb.

Zespół BioDystrybucji.
Swój komplet naczyń z otrębów Rudy najpierw powąchał,
potem je pogryzł i zjadł
 (na zdjęciu już po konsumpcji miseczki)
:)

4 komentarze:

 1. Rudy smutny, wolałby talerzyk z mięcha!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pogardził i tym, wszystko co pachnie jedzeniem - Rudy zje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorry... już spaliliście temat.
  Te wyroby nie powinny służyć tylko "psim miseczkom".
  Zróbmy konkurs z nagrodami (eko).
  Społeczeństwo wyszuka wiele innych bardziej "promo" pomysłów dla zastosowania tych wyrobów.
  Jednym z nich może być...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, wyroby z otrąb nie służą byciu psią miseczką! Naczynia z otrąb mają szerokie zastosowanie jako alternatywa dla plastikowych naczyń jednorazowych.
  Są naturalne, biodegradowalne i pięknie pachną!
  Pomysł na konkurs na zastosowanie eko-naczyń jest strzałem w dziesiątkę, wkrótce go obmyślimy i wypuścimy w eter ;)

  OdpowiedzUsuń