środa, 28 września 2011

Ojciec Rydzyk w służbie ochrony środowiska ;)

Okazuje się, że Ojciec Rydzyk sprzyja zrównoważonemu rozwojowi ;)
Otóż prowadzony przez niego innowacyjny projekt wykorzystania energii geotermalnej w Toruniu przynosi zaskakujące efekty. Ostatnie próby pompowania pokazały, że źródła wód geotermalnych w Toruniu są bardzo wydajne i mają temperaturę około 60 stopni C, są więc zaskakująco wydajne w stosunku nie tylko do Polski ale także Europy :)


Jan Szyszko, były minister środowiska, na stronie internetowej ekologia.pl podaje : "To znakomity wynik nie tylko w skali Polski, ale co najmniej Europy!  W ten sposób udowodniliśmy, że w Polsce są ogromne zasoby geotermalne i można je spożytkować na rozwój gospodarczy naszego kraju".


To świetna wiadomość, wyniki prac Ojca Dyrektora wskazują na to, iż wkrótce może ruszyć eksploatacja wód geotermalnych jako odnawialnych źródeł energii w Toruniu.


Ojcu Rydzykowi gratulujemy wyników i dziękujemy za inwestycje w ochronę środowiska ;)


Jak zwykle jest w tym nuta biznesu: O. Rydzyk ma bowiem nadzieję, że uda mu się dotrzeć do jeszcze bardziej gorących wód, co pozwoliłoby produkować prąd, zarówno na własne potrzeby jak i na sprzedaż ;)


Więcej: http://wiadomosci.ekologia.pl/energia/Geotermalny-sukces-ojca-Tadeusza-Rydzyka,16027.html
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/ojciec_rydzyk_mial_racje_-_wielki_sukces_torunskiej_geotermii_15717

1 komentarz:

  1. Myślę że O.Rydzyk ma wiele ciekawych pomysłów. Jednak promocja jego działań może przynieść odwrotne skutki, przy promocji ekorozwoju.
    Pozdrawiam słonecznie- Henryk Tokarski

    OdpowiedzUsuń