poniedziałek, 2 stycznia 2012

Zabawa aż wstyd

Wczoraj rano wyszłam na spacer z psem i to co zobaczyłam w promieniach porannego noworocznego słońca przyprawiło mnie o szok! Wszędzie porozbijane butelki - po szampanie, piwach, wódce; puszki po piwie, kolorowe wstążki walające się po chodnikach i trawnikach, pozostałości po fajerwerkach i petardach (począwszy od małych pierdaczków po wielkie kartonowe pudła z kilkunastoma fajerwerkami); korki od szampana (jednego z nich przyniósł w pysku do domu mój pies); pety papierosowe i wiele wiele innych świństw!
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10897734,Po_sylwestrze__
wszedzie_walaja_sie_smieci__ZDJECIA_.html
Dziś rano widok był jeszcze gorszy, bo to wszystko pofarbowało w rozpuszczonym śniegu i zrobiła się tego mokra kolorowa mazia posylwestrowa z kawałkami szkła...

http://moje.radio.lublin.pl/po-sylwestrze-zostaly-wspomnienia-i-tony-smieci.html
Ehh.. Jesteśmy dość specyficznym społeczeństwem, najpierw się bawimy na całego, a potem wszystko co po tym pozostaje nie jest już nasze i wyrzucamy to byle gdzie. Powinniśmy się wstydzić!

http://www.swiony.info/galeria/displayimage.php?album=183&pos=4
Sylwester Sylwestrem ale dlaczego rozbijamy butelki o chodniki, dlaczego nie wyrzucimy opakowań po fajerwerkach do kosza oddalonego o 2 m? Jest przepełniony? Postawmy śmieci obok kosza!

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,sprzatanie-po-sylwestrze,356411.html
Skoro było ciemno w nocy, nie myśleliśmy logicznie (po procentach), to przecież pozostałości zabawy możemy uprzątnąć następnego dnia! Jasne, oczywiście czekamy na sprzątaczki!

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/580428,nie_umiemy_
sie_bawic_tylko_w_warszawie_kilkaset_wyjazdow_karetek.html
Pozostawianie śmieci na osiedlowych chodnikach i trawnikach nie obchodzi nas, bo to nie nasze trawniki i chodniki. Ciekawe czy zostawilibyśmy takie śmieci we własnym ogródku lub na balkonie/tarasie naszego domu?
Oj wiele, wiele pracy czeka nas w tym 2012 roku! Zacznijmy zmieniać nasze zachowania i dbać o czystość, to świadczy o naszej kulturze i dobrym wychowaniu :)

http://mlodelata.pl/eksponat/198/zachowaj_czystosc
Może jako postanowienie noworoczne przyjmiemy czytanie i przyswajanie informacji z naszego bloga? Może zaczniemy w końcu dbać o środowisko zaczynając od małych zmian w nas samych?
Powodzenia w Nowym Roku, sprawmy żeby był bardziej czysty od tego minionego, wszak jesteśmy mądrym społeczeństwem - pokażmy to :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz