poniedziałek, 21 stycznia 2013

w 90 dni do EKO

Słyszeliście o projekcie w 90 dni do Eko? Bo do mnie dopiero niedawno dotarła informacja, że taki projekt istnieje i jest to kolejna jego edycja, która ruszyła 15 stycznia tego roku...


kuchnia.zwierciadlo.pl

Zasada jest prosta: wytrwać 90 dni aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Po rejestracji w programie i uzupełnieniu swojego profilu dostajemy codziennie wskazówki i zadania, które pozwolą nam przestawić się na zdrowy tryb życia. Ciekawym pomysłem są tzw. ekomotywatory, pomagające nam wytrwać i zdobyć jak najwięcej punktów :) Warto wspomnieć, że merytoryczny plan Programu został opracowany przez dietetyków i psychologów. Jak podają organizatorzy: "W 90 DNI do EKO to 90-dniowy diet coaching, który trenuje w rozwijaniu świadomości, wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia, zwłaszcza (choć nie tylko) sposobu odżywiania. Program kładzie nacisk również na aktywność fizyczną i zasady zrównoważonego rozwoju, które przyczyniają się do budowania lepszego życia wokół nas" (http://www.goldenline.pl/forum/3143993/idea-programu).

Dlaczego 90 dni? Bo akurat w tyle dni organizm zdoła przywyknąć do nowych, zdrowszych nawyków, a nasze komórki zregenerują się :) Program nie zakłada radykalnych zmian ale wprowadzanie co dzień małych kroczków, które doprowadzą nas do dużych rewolucji.


http://www.goldenline.pl/forum/w-90-dni-do-eko

Czy warto? Nie wiem, jeszcze nie próbowałam, ale brzmi kusząco :) Warto wspomnieć, że patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czy ktoś z Was dołączy lub już dołączył? Może warto dołączyć i spełnić noworoczne postanowienia :)

Więcej na stronie projektu: W 90 DNI DO EKO

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy projekt :)
  Nominuję Cię do Liebster Blog Awards. Pozdrawiam.

  magda-muzyka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale tu zielono, aż miło:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł z tym projektem :) Informuje iż zostałaś nominowana !! http://eko-swiat.blogspot.com/2013/01/zostaam-wytypowa.html Zapraszam do zabawy:)

  OdpowiedzUsuń