niedziela, 14 kwietnia 2013

Wielorazowo na co dzień

Czym zastąpić marne jednorazowe i brzydkie woreczki na kanapki, przekąski, obiadki do pracy?
Otóż niedawno odkryłam zaskakująco piękne wielorazowe opakowania

Zacznę od kanapek: m.in. w Tchibo i na Facebooku znalazłam zaskakującą nowość, wielorazowe torebki na kanapki w przepięknych wzorach i barwach!
Torebki na kanapki ze sklepu www.calydlamamy.pl
Jeśli ktoś chce być ekologiczny i zarazem trendy to jest to idealne rozwiązanie! Myślę, że przypadnie do gustu także dzieciakom w szkole, jak jedno zobaczy to drugie na pewno też takie zechce :) Sama ich nie testowałam jeszcze ale bardzo kuszą, oj bardzo! Wykonane ze sztucznego materiału łatwego do czyszczenia, nie przesiąkającego i szczelnego, łatwe do prania - tak zapewniają producenci. Czy ktoś z Was testował i może polecić? Fajnie by było "zaszpanować" w pracy lub szkole i połączyć ekologię z modą :)

Drugim obiektem moich zainteresowań i pożądań są tzw. lunchboxy: niesamowicie wymyślne wzory, kształty, ciekawe rozwiązania to jest coś co kusi i sprawia, że wygląda się z tym modnie, ekologicznie i promuje zdrowy tryb życia :) No bo jak inaczej nazwać pojemniki na obiadki, przekąski i kanapeczki, które wyglądają tak ładnie i są ponoć tak praktyczne. Do lunchboxa można zapakować własnoręcznie wykonaną sałatkę na drugie śniadanie, własnoręcznie wyciśnięty sok ze świeżych owoców, garść suszonych bakalii, jabłko, jogurcik, domowy obiad, a nawet sosy i przyprawy. Brzmi niesamowicie! Muszę spróbować!
Lunchbox wg www.incrediblethings.com
Czy ktoś z Was testuje lunchboxa? Kiedyś, gdy się chodziło do podstawówki to miało się swój mini lunchbox, pudełko na kanapki i bidon na herbatkę, oj było się ekologicznym! A dziś? Dziś mamy pakują dzieciom batoniki i słodkie bułki z pączkami, chipsy i o zgrozo co jeszcze!
Cieszę się, że dziś ekologia i zdrowy tryb życia znów są na wierzchu i to w jakim wydaniu!

Pudełka na smakowitości, wg www.twojlunchbox.pl
No bo czyż nie przyjemnie zaszpanować w pracy takim pudełkiem na obiadek lub woreczkiem na kanapkę?? Niech wszyscy widzą i biorą przykład, że zdrowe jedzenie to te wykonane własnoręcznie i owinięte w wielorazowe pojemniki, smacznego! :)


2 komentarze:

  1. Przechowywanie jedzenia w plastikowych opakowaniach jest szkodliwe, plastik wydziela związki które "wchodzą" w jedzenie i sprawiaja że np zdrowa sałatka staje się w pewnym stopniu trujaca. Taka przyjacielska uwaga.. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń